Ügynökbosszantási útmutató

Ez a cikk az E-Agentura Facebook oldalán jelent meg. Úgy gondoljuk, azoknak is megszívlelendő tanácsokat tartalmaz, akik nem rendszeres használói az FB-nek… 🙂

A biztosítási ügynök amúgy sem tartozik a legnépszerűbb foglalkozások közé, ráadásul sok “vigéc” rá is erősít a módszereivel erre az ellenérzésre, pedig…
Most leírok néhány módszert, amivel biztosan le tudod rombolni a kiépített kapcsolatodat a biztosítási ügynökkel!
  1. Ha megbeszéltek egy találkozót, ne menj el, vagy késs jó sokat! Magyarázat: Egy ügynök rendszerint szoros határidőkkel és előre tervezett időpontokkal dolgozik…
  2. Ha megbízod valamivel, az legyen kihívást jelentő megbízás, amivel jó sokat kelljen foglalkoznia! Ráadásul, ha az ügynököd alkusz, vagy többes ügynök, akkor nem csak egy biztosító-társaság ajánlatát kéri be, hanem több helyre futkározik. Magyarázat: Ez a rész még csak a bevezetője az igazi szívatásnak, mert ennek még talán örül is…
  3. Az igazi kapcsolatromboló manőver az, ha az előbbi megbízás eredményét átveszed – majd elfelejted, ráülsz, kidobod az ablakon, elveszíted, stb…
  4. Még mindig nincs vége a 2. pontban rejlő bosszantási lehetőségnek! Húzd, halogasd a választ! Kérj időt, hogy még nem döntöttél! Tűnj el hetekre, vagy menj nyaralni, telelni! Lényeg, hogy múljon az idő!!
  5. Tedd fel a koronát azzal, hogy beszélj meg egy találkozót azzal az indokkal, hogy “vannak még kérdéseim, beszéljük meg!”
  6. Alkalmazd a megbeszélt időpontra szervezett találkozóra az 1-es pontot!
  7. Köss bele mindenbe! Akadékoskodj és lehetőleg várd el, hogy a válaszban legyen törvényértelmezés, kockázati szorzók elemzése, módozatok összehasonlítása. Tedd ezt meg akkor is, ha a neked átadott kidolgozott ajánlatban már megkaptad ezeket az adatokat és információkat! Ezzel ki nem mondva, de egyértelműsítetted: A munkáját – amibe feltehetően sok időt, energiát ölt – szarba sem veszed, el sem olvastad!
  8. Ha valamelyik módozatot nem találod meg valamelyik biztosítónál, akkor ragadj le ezen a tényen és vond felelősségre az ügynököt, hogy az adott biztosító miért nem alkalmazza ezt a módozatot?! Majd egy kis idő múlva dönts úgy, hogy nem is fontos ez a módozat!
  9. Válaszd ki a lehetőségek közül a legszarabbat és ne hallgasd meg az érveket!
  10. Bízd meg, hogy készítse elő a szerződéskötéshez szükséges dokumentumokat, de ne adj meg vagy jó nagy késéssel add meg a szükséges információt!
  11. A kérés ellenére ne, vagy csak jó nagy késéssel küldd vissza az aláírt dokumentumokat!
Ezek után biztosan elveszti irántad az érdeklődését, rosszabb esetben töröl a telefonja névjegyzékéből (jobb esetben tiltólistára tesz…) és elátkozza a napot is amikor megismert…

A rossz hír, hogy ezekkel a módszerekkel azokat szívatod csak meg, akik minden bogarasságod ellenére tisztességesen foglalkoztak veled.

A “kókler-bróker”, a “vigéc”, a “kényszervállalkozó ügynök”-től továbbra sem szabadulsz!!…